13 жовтня в Мистецькому просторі міста Хмельницького відбулася літературно-музична композиція на тему: «Леонардо да Вінчі – геній епохи Високого Відродження».

Більше п’яти століть минуло з того часу, коли жив і творив Леонардо да Вінчі, але і сьогодні нас захоплюють його безсмертні творіння, наукові відкриття, винаходи, його літературні твори і його життя.

Серед велетенських талантів, титанів Відродження яскраво сяє геній Леонардо да Вінчіне тільки найвідомішого і найвидатнішого художника, а ще й скульптора, архітектора, математика, механіка, інженера, астронома, космографа, геолога, ботаніка, анатома, музиканта, лінгвіста, поета, дослідника природознавства та винахідника, далекоглядного мислителя. Сучасники називали його «універсальною людиною».

Тільки сьогодні ми починаємо розуміти планетарне значення, яке уособлюють великі особистості, як Леонардо да Вінчі, саме вони є рушійною силою еволюції, які міццю свого генія, величчю свого духа творять істину історію.

Виділимо головне, що лягло в основу його світової слави: мистецтво і науку. В свідомості Леонардо наука і мистецтво були лише різними сторонами єдиного процесу творчості, одно допомагало іншому: мистецтво не могло досягти досконалості без науки, в науці мало бути дихання мистецтва.

І сьогодні творчість Леонардо да Вінчі є для нас тим недосяжним взірцем, де злилися воєдино якості вченого творця і художника – мислителя.

Джорджо Вазарі – історик мистецтва, художник, архітектор та біограф Леонардо да Вінчіназвав його «небесним» та «божественним».

Цікаво, що Леонардо однаковою мірою володів правою і лівою руками й був амбідекстером. Тексти писав справа наліво.

Достатньо згадати його знамениті «Щоденники».
До наших днів уціліло понад 7000 сторінок.

Сьогодні історію про Леонардо да Вінчі допомагали створити:

Вихованці дитячої театральної студії «Світлячки»:
Назар Злобін, Тимур Калабан, Павло Соболевський.
Керівник студії Надія Кошуцька

У літературно-музичній програмі прозвучали твори відомих композиторів – Й.С. Баха, Г.Генделя, Г.Венявського, К. Сен Санса.

Солістами концертної програми були: лауреат міжнародних конкурсів Богдан Шилько, Юлія Шилько (скрипка), лауреат міжнародних конкурсів Наталія Полтавцева (фортепіано), лауреат міжнародних конкурсів Наталія Дорчинець (флейта).

Автор та ведуча програми Тетяна Косс.

Художник – декоратор Тетяна Богуш.