25 січня 2018 року в нашому місті відбувся семінар-практикум з особистісно-зорієнтованого навчання на засадах гуманної педагогіки «Поспішайте, діти! Будемо учитись літати!».

Співорганізаторами семінару виступили Всеукраїнська культурно-освітня Асоціація Гуманної Педагогіки, Мистецький простір міста Хмельницького, педагогічний та батьківський колективи Хмельницької ЗОШ №22 ім. Олега Ольжича,Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, Центр інноваційної педагогіки і психології м. Хмельницького. Семінар відбувся в Хмельницькій ЗОШ №22 ім. Олега Ольжича, яка гостинно приймала у своїх класах та актовій залі гостей з різних куточків України протягом двох днів семінару.

Семінар відвідало чимало педагогів не тільки міста Хмельницького та області, а й з інших міст та областей України – Львівської, Тернопільської, Вінницької, Донецької,Запорізької, Херсонської та Черкаської.

Перший день семінару складався із теоретичних доповідей педагогів, які прозвучали в актовій залі для усіх учасників, а після обіду усі бажаючі розділися по окремих аудиторіях для участі в тематичних практичних майстер-класах.

Теми майстер-класів були наступні:

«Біологія мовою серця. Біоетичні підходи у викладанні біології» (Бак В.Ф. НВК №11 м.Бахмут Донецької області).

«Закони Біблії в законах фізики» (Безвершук В.Н. Турбівська ЗОШ Вінницької області)

«Казки на двох» (Ходюк О.С. Шумський НВК Тернопільської області, Яловіцька Л.М. Борщівська ЗОШ №2 Тернопільської області).

«Банк психо-діагностичного інструментарію» (Гаврилькевич В.К. ХНУ, Підкоритова Л.О. ХНУ, Бондаренко Н.В. практичний психолог ЗОШ №22 м. Хмельницький)

«Директор освітнього закладу – лідер освітніх змін» (Матящук В.П. Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти)

«За методикою серця» (Чоловська О.С. Борщівська ЗОШ №2 Тернопільської області).

«Впровадження методів ейдетики в навчально-виховний процес як умова розвитку продуктивності пам`яті, критичного мислення, позитивних емоцій здобувачів освіти НУШ» (Войтович Г.І. Хмельницький обласний інститут післядипломної освіти)

Після першого дня семінару усіх бажаючих було запрошено у «Мистецький простір» Подільського культурно-просвітницького центру ім. М.К. Реріха відвідати виставку скульптур видатного майстра, скульптора Олексія Леонова, а також ознайомитися з роботою студій «Мистецького простору» в рамках концерту-презентації головного проекту – «Сонячної Академії», яка об`єднала усю мистецьку діяльність дітлахів у «Просторі».

Другий день семінару був також насичений та продуктивний. Прозвучали цікаві виступи вчителів:

  • Бак В.Ф. «Урок з точки зору методології духовного гуманізму».
  • Гаркун Т.Г. «Система духовно-морального виховання у приватній гімназії «Мої обрії».
  • Ерметов І.О. «Коли дитині страшно. Примус чи мотивація?»
  • Кучма Л.Д. «Роль спілкування у формуванні гуманних взаємовідносин».
  • Фют І.В. «Тьютор у школі гуманної педагогіки».

Та 4 майстер-класи:

  • Розенкова С.В. «Хочу! – Маю! Насолода чи відповідальність?»
  • Чоловська О.С. «Ми – крила».
  • Крутас А.М. «Помилки добрих батьків».
  • Валькова О.В. «Мрії і перешкоди».

Так швидко пролетіли ці два дні! Дуже цікаво, насичено та продуктивно.

Хочеться від усього серця подякувати усім, хто долучився до його організації та проведення. Особлива подяка вчительському та батьківському колективам Хмельницької середньої ЗОШ №22 ім. Олега Ольжича. І окрема подяка особисто директору ЗОШ №22 Пастух Ларисі Іванівні.

Також хочеться подякувати учням ЗОШ №22 за чудову та надзвичайно зворушливу історію життя Олександра Олеся та Олега Ольжича, яку учасники семінару змогли побачити на великій сцені.

Також величезна подяка усім вчителям, які приїхали поділитися своїми напрацюваннями, обмінятися досвідом та створили цікаву, творчу атмосферу семінару та надихнули один одного на нові пошуки, нові шляхи в своїй такій необхідній та важливій роботі.

З нетерпінням будемо чекати на наступні зустрічі в світлі Гуманної Педагогіки.